Frig Ultra 54K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir GPX Dosyasını İndir

Yarış Bilgileri

 • İlk adımınızı 1125mt rakımda Ayazini Metropolisi Antik şehrine atacaksınız, Ayazini Köyü içinde bulunan tarihi mezar kayalıkları arasında kilitli taşları izleyin ve yaklaşık 1.5km sonra sol tarafınızda çeşme bulunan ince bir patikadan ilk vadinin içine doğru koşmaya devam edin.
 • 2. km’de vadiye giriş yapıyor olacaksınız. Yaklaşık 300 metre sonra solda bir çeşme gördüğünüzde yolun karşısında işaretler beliriyor olacaktır. Vadi bitiminde mesafeniz 3.5km olacak. Karşınızda beliren Avdalaz Kalesi'ne doğru koşuyor olmanız gerekli.
 • 4.Km 1.Cp Avdalaz CP noktasına hoş geldiniz. Bu cp noktamızda ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra güzergahınız Yeşilyayla Köyü'ne doğru olacak. Bu sırada kendinizi tarlalar arasında muazzam doğallığın içinde koşuyor bulacaksınız.
 • Mesafeler 5.5km gösterdiğinde sol tarafınızda Yeşilyayla Köyü'ne ait bir mezarlık olacak, tam karşı yükseltide su deposunun oradan keskin bir dönüş ile koşu rotanıza devam edebilirsiniz. 6. Km’de tüm koşucularımızın (12k,22k,54k) dikkat etmesi gereken bir nokta, sizi yine keskin bir dönüş bekliyor. Bu keskin dönüşü yaptıktan sonra dere yatağından vadiye giriyorsunuz, bu vadi sizleri büyüleyecek. Doğal yapılarla dolu bir vadi lütfen, tadını çıkartın.
 • Mesafeleriniz 8,3.km’yi gösterdiğinde 2.Cp noktamızda (12k koşan dostlarımız için yol ayrımıdır.) ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sağa doğru tarla yolundan devam ettikten sonra Kolluk Kuvvetleri gözetiminde Eskişehir-Afyonkarahisar ana yolundan geçiş yaparak ince patikalardan Yılantaş ve Aslantaş’a ulaşacaksınız. Frig Vadileri'nin önemli tarihi eserlerinden olan bu mimaride fotografçı arkadaşlarımız sizlerle olacak.
 • Mesafeler 13.km olduğunda burada bulunan 3.Cp noktamız Maltaş Cp’de (22 km koşan dostlarımız için yol ayrımıdır) yönlendirme ile hafif bir tırmanış sizi bekliyor olacak. 4 km hakim tepelerden koşarken Frigya’yı kanatlarınızın altına alacaksınız. Ortalama 17. Km’de sağa keskin bir dönüş yaparak, hafif bir eğim ile aşağıya doğru nabzınızı düşürmeye hazırlanın.
 • Asfalt yola ulaştığınızda sola dönün ve 300 mt. koştuktan sonra sağa tekrar çam ağaçlarına doğru patikaya girin. İnce patikalardan Bayramaliler Köyü'ne giriyor olacaksınız. Bayramaliler Köyü'ne ulaştığınızda 20 km’yi geride bırakıyorsunuz.
 • 4.Cp noktamız Bayramaliler Cp noktasında çocuklarımızla fotoğraf çekinmeyi unutmayın. Biraz dinlendiysek Frigya’ nın en güzel vadilerine doğru yolculuğumuz başlasın mı? 23.5km ‘de Kral yollarına ulaşacaksınız. Bu tarla geçişleri bittikten sonra yola çıktığınızda sola dönün 300mt civarı koştuktan sonra sağa dönerek çeşmelerin yanından Emre Gölü’ne ulaşacaksınız.
 • Emre Gölü sağınızda kalacak şekilde koştuktan sonra işaretler sizleri Burmaç Kayalıkları yazan levhadan sola döndürüyor olacak. Kral yolları ve platonun düzlüğü ile yine rahat bir parkurda koşacaksınız. Bu yolun sonunda küçük bir baraj setini görerek Üçlerkayası Köyü'ne ulaşacaksınız.
 • 5. Cp noktamız ÜçlerkayasıCp’ ye geldiğinizde mesafeniz 30. km’de, toplam eğim ortalama 480mt. anlık irtifa 1130mt olacaktır. Yaklaşık 2.5 km. düz bir toprak zeminde koştuktan sonra sağ tarafımızda bir baraj gölü görüyor olacaksınız. Sağ tarafınızda çeşme ve baraj gölü kalacak şekilde devam eden koşumuz, mesafeler 34.km’yi gösterdiğinde tarlaların arasında sağa keskin bir dönüş ile devam edecektir.
 • 37,5. km’de Bey Köy'e girmeden sol tarafa taş duvarın oradan dönüş yapacaksınız. Girdiğiniz bu patika sizi ortalama 1.5 km sonra asfaltın karşısında tulumbanın bulunduğu yola doğru götürecek. Burayı da geçtikten sonra Baraj gölüne girmek yasaktır levhasından sağa çeşmeye doğru koşacaksınız. Burada mesafeniz ortalama 39.6 civarındadır. Çeşmenin arkasında bulunan taş duvardan atlayarak tarlanın içine oradan yine taş duvardan çıkarak toprak yola ulaşmış olacaksınız.
 • 40. Km’ de kayalıklara yanından sağa işaretleri takip ederek koşunuz devam edecek. 44. Km ormanlık bir alana giriş yapacaksınız burada yol bitiminde teller karşınızda olacak ve sola doğru dönüş yaparak 3.Cp noktası olan MalTaşCp’ ye tekrar ulaşacaksınız.
 • 6.Cp Maltaş Cp’ye ulaştığınızda toplam aldığınız rakım 560 mt civarında olacaktır. Derin bir nefes alıp Finish’e ulaşmaya ne dersiniz? Yol üstünde yine bir baraj göleti gördükten sonra Frig yolu işaretlerini de sıkça görüyor olacaksınız. Bu kırmızı ve beyaz taş üstündeki işaretler tüm parkur boyunca zaman zaman görüyor olduğunuz işaretlerdir.
 • Kral yolları, beyaz renkli doğal yapılar arasında Afyonkarahisar-Eskişehir yolunu bu kez trafiğe çıkmadan köprü altından geçeceksiniz. Tarlalar arasında 51. km’ de sağ tarafınızda bir çeşmeye ve asfalt yola ulaşmış olacaksınız. Asfalt yol boyunca devam eden koşunuz kum ocaklarını ve 4.km’de gördüğünüz Avdalaz Kalesi'ne doğru olacaktır. Avdalaz Kalesi karşısında yer alan ve adı Aşk Vadisi olan vadi geçişi ortalama 1km civarında sürecektir. Lütfen vadiden geçerken yerde bulunan taştan kalbi görmeye çalışın ve fotoğraf hakkınızdan bir tanesini de burada kullanmalısınız.
 • Bitişe ulaşmanızda mesafeler 54km'yi gösterirken toplam irtifada 720mt’dir. Frigya’ nın muazzam vadileri, aşure zemin yapısıyla siz koşu dostlarını 7 yıldır misafir etmekte.
 • Yarışa katılım koşullarında 6 aylık bir Sağlık raporu ve zorunlu malzeme bulunmaktadır.
 • Zorunlu malzemelerimizin listesine bilgi noktası- genel bilgiler kısmından ulaşabilirsiniz.
 • Yeni Normal Dönem Yarış Kurullarında uyulması gereken COVİD-19 zorunlu kuralları bulunmaktadır.

Bize Ulaşın